NISSHA FIS

FIS Inc. je japonská spoločnosť založená 20.novembra 1992. Je zameraná na vývoj a výrobu senzorov plynov. Silné výskumno/vývojové oddelenie s 28 výskumníkmi/vývojármi a 30-členným tímom špecialistov na technológiu výroby a kontrolu kvality je zárukou kontinuálnych inovácií a najlepšej kvality. FIS dokáže vyrábať 12 miliónov senzorov ročne.
Produkty NISSHA FIS v našej ponuke
Potrebujete poradiť?
Prečo NISSHA FIS?
  • roky skúseností v oblasti senzorov plynov
  • špičková výrobná technológia, mnoho strojov navrhli a vyrobili sami
  • špecialisti na senzory založené na polovodivých vlastnostiach oxidov kovov
  • neustála inovácia smerom k senzorom s ultra nízkou spotrebou
Vedeli ste?
Senzory plynov sú založené aj na iných technológiách ako katalytické spaľovanie, elektro-chemická, absorbcia infračerveného žiarenia (NDIR), ale senzory založené na polovodivých vlastnostiach oxidov kovov vynikajú v citlivosti, dobe odozvy, dlhodobej stabilite, cene a integrite. Nevýhodou je nižšia selektivita. To znamená, že senzor má najvyššiu citlivosť na daný plyn ale je do určitej miery citlivý aj na iné plyny.
FIS ponúka ako jediná firma na svete senzor ozónu založený na MOS technológii. Hoci je FIS špecialistom na MOS senzory plynov, vyrába aj senzor založený na katalytickom spaľovaní pre detekciu úniku vodíka, ktorý je použitý vo vozidle s pohonom na vodíkové palivové články Toyota Mirai.
Články výrobcu NISSHA FIS
Ozón - dobrý sluha, zlý pán

Ozón - dobrý sluha, zlý pán

Ozónová vrstva v stratosfére nás chráni pred ultrafialovým žiarením. Prízemný ozón môže poškodiť naše zdravie, ale môže tiež účinne deaktivovať vírus SARS-CoV-2.

Plynové senzory a moduly pre inovatívne technológie budúcnosti

Plynové senzory a moduly pre inovatívne technológie budúcnosti

Japonská spoločnosť Nissha FIS má dlhoročné skúsenosti s plynovými senzormi a vďaka najmodernejšej výrobnej technológii dokáže spoľahlivo detekovať prítomnosť plynov s cieľom chrániť naše zdravie a bezpečnosť.

Modul FIS5084 odhalí únik HFC

Modul FIS5084 odhalí únik HFC

Stručný návod ako funguje FIS modul na detekciu únikov chladiva, zhrnutie jeho vlastností a technické detaily, ktoré nenájdete v bežne dostupnom datasheete.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.