29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu

Články

Skutočné 3,3V LCD moduly
ELECTRONIC ASSEMBLY

Skutočné 3,3V LCD moduly

Novinkou na trhu LCD modulov sú moduly série DOG od firmy Electronic Assembly. Sú to LCD moduly schopné pracovať pri napájacom napätí 3,3V pričom k tomu nepotrebujú žiadne externé obvody. Dokonca aj podsvietenia pre tieto LCM sú vyrobené pre napájacie napätie 3,3V.

Základná ponuka laboratórneho sortimentu
HIRSCHMANN-SKS

Základná ponuka laboratórneho sortimentu

Hľadáte jednoduchý a rýchly spôsob, ako získať základné laboratórne šnúry, meracie hroty a krokosvorky? Ponúkame Vám balíčky laboratórneho sortimentu značky Hirschmann za výhodné ceny.

Prechod z AT89C51/52 na AT89S51/52
ATMEL

Prechod z AT89C51/52 na AT89S51/52

Firma ATMEL uviedla prednedávnom dva nové procesory s jadrom 8051, ktoré by mali v krátkej budúcnosti nahradiť veľmi obľúbené AT89C51/52. AT89C51/52 sú uvedené na stránke výrobcu ako "neodporúčame používať pre vývoj", čo znamená, že postupne sa výroba týchto typov bude utlmovať a preto krátko uvedieme rozdiely medzi AT89C51/52 a AT89S51/52.

Trimre PIHER priamo zo skladu
PIHER

Trimre PIHER priamo zo skladu

Zaviedli sme medzi náš skladový sortiment nepísaný štandard medzi trimrami - značku PIHER. Do dvoch pracovných dní sú teraz pre Vás k dispozícii najpoužívanejšie prevedenia trimrov - s priemermi 6mm, 10mm a 15mm.

História firmy Fujitsu
FUJITSU

História firmy Fujitsu

Prečítajte si niekoľko viet o firme Fujitsu, o ich histórii a súčasnosti. Dozviete sa, že až do roku 1995 išlo o dve nezávislé firmy.Takamisawa, ktorá sa špecializovala na relé a Fujitsu, ktorá mala širokú škálu produktov vrátane relé.

Stará známa architektúra 8051 opäť trocha inak

Stará známa architektúra 8051 opäť trocha inak

Firma Silicon Laboratories Inc. (predtým Cygnal Integrated Products Inc.) má v ponuke rodinu MCU s integrovanou flash pamäťou programového kódu a veľmi pokročilými analógovými perifériami, tradičnou sadou príkazov, plne kompatibilných s jadrom 8051, ale s neštandardnou implementáciou klasických ideí. Tieto vlastnosti umožňujú rodine C8051Fx dosahovať výkony, ktoré často prekonávajú aj výkony RISC procesorov dostupných na našom trhu.

Spoľahnite sa na meracie šnúry Hirschmann
HIRSCHMANN

Spoľahnite sa na meracie šnúry Hirschmann

Vývoj a testovanie nového zariadenia je určite činnosť, ktorá si vyžaduje veľa sústredenosti. Vtedy potrebujete mať istotu, že všetko okolo funguje na 100%. Vrátane meracích šnúr.

Mini RF vysielacie moduly
AUREL

Mini RF vysielacie moduly

Talianska firma AUREL rozširila svoje portfólio vysokofrekvenčných vysielačov o dva nové typy s miniatúrnými rozmermi 12x18x2mm TX-4MSIL a TX-4MDIL. Tieto moduly sa vyznačujú okrem miniatúrnych rozmerov aj veľmi nízkou spotrebou, ktorá dosahuje len 3-5mA. Obidva moduly majú zhodné elektrické zapojenie, líšia sa len puzdrom (DIL a SIL). Uvedením týchto dvoch modulov na trh sa vývojarom núkajú ďalšie možnosti zmenšovania zariadení používajúcich RF moduly. Podstetné zvýšenie dosahu spomínaných modulov je možné dosiahnúť pripojením extérnej antény.

Rezistory SMD veľkosti 0603
YAGEO

Rezistory SMD veľkosti 0603

Rozšírili sme našu ponuku SMD komponentov o rezistory veľkosti 0603. Na základe Vašich požiadaviek sme zaviedli na náš centrálny sklad rezistory s toleranciou 1% v rade E6.

Nestačí Vám RS-232?

Nestačí Vám RS-232?

Vari nikto nepochybuje, že je len otázkou času, kedy rozhranie USB úplne vytlačí staré sériové rozhranie RS232. Zaiste sú aplikácie, kde rozhranie RS232 postačuje a je výhodné pre svoju jednoduchosť aj cenu. Dnes sú už ale bežné notebooky bez RS232.

Low cost Blue LED
KINGBRIGHT

Low cost Blue LED

Modré LED diódy od svojho vzniku v 90-tých rokoch zažili obrovský bum, ktorý trvá až do dnešných dní. Určitou brzdou rozšírenia modrých LED je určite aj ich vysoká cena. Firma Kingbright, ktorú zastupuje SOS electronic na slovenskom trhu má v ponuke modrú LED diódu v puzdre 1206 za polovičnú cenu oproti konkurenčným výrobkom.

Svetlo budúcnosti
OSRAM

Svetlo budúcnosti

Nová generácia vozidiel Ford Focus prináša inovatívne exteriérové osvetlenie vozidla, ktoré používa výlučne LED diódy ako zdroj svetla. Všetky LED diódy pre toto vozidlo dodala firma OSRAM Opto Semiconductors a sú dostupné aj cez našu spoločnosť.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info