Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. OK Viac info
YITRAN

Využívajte 230V rozvody po novom

Izraelská hitech firma Yitran, ktorú zastupuje firma SOS electronic, ponúka veľmi spoľahlivé riešenie pre komunikáciu PLC (Power Line Communication) v podobe čipu s označením IT800. Tento integrovaný obvod používa špeciálny patentovaný druh modulácie DCSK, ktorý zabezpečuje maximálne dosiahnuteľný stupeň odolnosti komunikácie v tak silno rušenom prostredí ako je rozvod 230V.

Aplikácií, ktoré môžu využiť tento čip, je nepreberné množstvo - počnúc automatickým odčítavaním stavu elektromerov, až po inteligentnú domácnosť, riadenú z jedného centrálneho miesta. Ako príklad môže slúžiť španielska rozvodná spoločnosť Endesa, ktorá sa rozhodla vybaviť svoje elektromery čipmi IT800 pre automatické odčítavanie stavu elektromerov. Počet takýchto elektromerov má dosiahnuť v Španielsku 11 miliónov kusov. Ďalšou aplikáciou môže byť napr. riadenie pouličného osvetlenia, keď v určitých nočných hodinách je možné diaľkovo znížiť intenzitu osvetlenia a takto predĺžiť životnosť výbojok a ušetriť elektrickú energiu, navyše prevádzkovateľ má k dispozícii spätnú väzbu o každom osvetľovacom telese či funguje správne a či nie je potrebný servisný zásah.


V niektorých krajinách ponúkajú rozvodné závody zľavy pre koncových zákazníkov výmenou za možnosť odpojiť energeticky náročné spotrebiče v domácnosti počas odberových špičiek a zabrániť takto plošným výpadkom dodávok elektrickej energie.

V súčasnosti prebieha proces schvaľovania štandardu s názvom HomePlug, je to iniciatíva firmy Yitran a pridali sa k nej už firmy ako LG, Microsoft, Intel,Renesas, STMicroelectronics, Analog Devices, Fujitsu Siemens atď.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich! Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.


Doplňujúce produkty

IT 800Y-APIM-CB

PLC modem, modul s IT-800Y Europe Indoor

Obj. číslo: 67717
Na objednávku

YITRAN

Y-NET

Vývojové prostriedky

Vývojová doska YITRAN

Obj. číslo: 65437

YITRAN

1 ks a viac 2 800,0000 €

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje