YITRAN

Využívajte 230V rozvody po novom

Izraelská hitech firma Yitran, ktorú zastupuje firma SOS electronic, ponúka veľmi spoľahlivé riešenie pre komunikáciu PLC (Power Line Communication) v podobe čipu s označením IT800. Tento integrovaný obvod používa špeciálny patentovaný druh modulácie DCSK, ktorý zabezpečuje maximálne dosiahnuteľný stupeň odolnosti komunikácie v tak silno rušenom prostredí ako je rozvod 230V.

Aplikácií, ktoré môžu využiť tento čip, je nepreberné množstvo - počnúc automatickým odčítavaním stavu elektromerov, až po inteligentnú domácnosť, riadenú z jedného centrálneho miesta. Ako príklad môže slúžiť španielska rozvodná spoločnosť Endesa, ktorá sa rozhodla vybaviť svoje elektromery čipmi IT800 pre automatické odčítavanie stavu elektromerov. Počet takýchto elektromerov má dosiahnuť v Španielsku 11 miliónov kusov. Ďalšou aplikáciou môže byť napr. riadenie pouličného osvetlenia, keď v určitých nočných hodinách je možné diaľkovo znížiť intenzitu osvetlenia a takto predĺžiť životnosť výbojok a ušetriť elektrickú energiu, navyše prevádzkovateľ má k dispozícii spätnú väzbu o každom osvetľovacom telese či funguje správne a či nie je potrebný servisný zásah.


V niektorých krajinách ponúkajú rozvodné závody zľavy pre koncových zákazníkov výmenou za možnosť odpojiť energeticky náročné spotrebiče v domácnosti počas odberových špičiek a zabrániť takto plošným výpadkom dodávok elektrickej energie.

V súčasnosti prebieha proces schvaľovania štandardu s názvom HomePlug, je to iniciatíva firmy Yitran a pridali sa k nej už firmy ako LG, Microsoft, Intel,Renesas, STMicroelectronics, Analog Devices, Fujitsu Siemens atď.


Doplňujúce produkty

Y-NET

Vývojové prostriedky

Evaluation Package YITRAN

Obj. číslo: 65437
Druh tovaru: L

YITRAN

webdesign © bart.sk

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje