Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. OK Viac info
YAGEO

Stane sa značenie SMD rezistorov históriou?

Spoločnosť YAGEO oznámila svoj úmysel odstrániť značenie SMD rezistorov série RC/AC 0603,0805,1206 od 1. júla 2013.

Všetko nasvedčuje tomu, že situácia so značením čipových rezistorov (veľkosti 0603/0805/1206) bude čoskoro podobná ako u čipových kondenzátorov - t.j. žiadne značenie na hornej strane súčiastky. Dôvodom na tento krok je zredukovať nepotrebné používanie chemikálií kvôli ochrane životného prostredia.
Prirodzene, aby bolo možné produkt identifikovať, každý samotný kotúč bude označený so všetkými relevantnými údajmi ako doteraz. Celkové vlastnosti, špecifikácia a výrobný proces týchto rezistorov ostáva rovnaký. Teda, eliminácia označenia na vrchu súčiastky nemá žiaden dopad na jej funkcionalitu a spoľahlivosť. Počas krátkeho obdobia, kým sa zmenia výrobné linky, budú obe verzie rezistorov (so značením a bez značenia) koexistovať súbežne.

Detailné informácie: Yageo - Remove marking of RC/AC 0603/0805/1206.webdesign © bart.sk

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje