29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu
STMICROELECTRONICS

Integrované obvody rady VIPer

Riešení, ako vytvoriť napájací jednosmerný zdroj zo sieťového napätia je veľa. Všetky majú svoje prednosti a nedostatky. Firma ST Microelectronic však ponúka jednoduché a ekonomicky výhodné riešenie tohto problému svojimi integrovanými obvodmi rady VIPer.

Toto je archívny článok z 02.10.2001. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.

Tieto sú použité na primárnej strane impulzného transformátora a umožňujú vyrobiť napájací zdroj pre výstupné jednosmerné napätie s minimom vonkajších súčiastok. Ich spínacia frekvencia je až 200 kHz, zabezpečujú tzv. mäkký nábeh výstupného napätia, obsahujú vnútorné obvody umožňujúce vlastné napájacie napätie pre štart, ochranu proti tepelnému preťaženiu a viacero ďalších užitočných funkcií.

Výkonovým prvkom, ktorý obsahuje štruktúra integrovaného obvodu je MOSFET s vyvedeným snímaním pretekajúceho prúdu. Informácia o pretekajúcom prúde sa v integrovanom obvode spracováva. Dovoleným napätím pre integrovaný tranzistor MOSFET je minimálne 600V. Dovolené prúdové zaťaženie výkonovej časti je určené podľa typu integrovaného obvodu.

Výrobca ponúka tieto integrované obvody v dvoch puzdrach Pentawatt a to Pentawatt HV, Pentawatt HV (022Z). Pre SMD montáž je to v puzdro Power SO-10. Pre ilustráciu sú v nasledujúcej tabuľke uvedené základné parametre niektorých typov. Z tabuľky je zrejmá základná vlastnosť MOSFET, že záverné napätie tranzistora a odpor v zopnutom stave sú parametre idúce voči sebe. Napájacie napätie obvodu je do + 15V. Info ceny: VIPer 100 od 132 Sk, VIPer 50 od 85 Sk.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info