Zmeny na trhu? Očakávajte alokáciu!

Vplyv Covidu-19 v roku 2020 na rôzne obchodné odvetvia bol mimoriadne tvrdý. Podniky sa museli adaptovať na novú realitu počas hospodárskych otrasov, takže rast HDP v podstate všetkých ekonomík zaznamenal náhly pokles. S pandémiou na vrchole čelíme zmenám v dodávateľskom reťazci elektroniky aj v roku 2021.

Vyšší dopyt po spotrebnej elektronike, inteligentných telefónoch, zvýšený dopyt v globálnom sektore 5G, v oblasti Internetu vecí, zásadné zmeny v automobilovom priemysle (navýšenie výroby elektrických a autonómnych vozidiel). Všetky tieto zmeny v kombinácii so zmrazením ekonomiky v roku 2020 spôsobujú oveľa vyšší dopyt po elektronických súčiastkach.
Správy o alokácii sa objavujú čoraz častejšie. Pre tých, ktorí ste doteraz nemali skúsenosti s alokáciou, ide o stav, keď dopyt po produkte prevyšuje dostupnú výrobnú kapacitu.

Výsledkom alokácie sú predĺžené dodacie lehoty, čo sa prejavuje problémami s dostupnosťou komponentov, rastúcimi cenami, zvýšenými prepravnými poplatkami a nutnosťou hľadať súčiastky na voľnom trhu.

Preto vám odporúčame plánovať objednávky aspoň šesť mesiacov vopred, aby ste minimalizovali tieto riziká. Podobné situácie sa v našom prostredí opakujú často a tak, ako aj počas predošlých alokácií, našou snahou bude zabezpečiť pre vás plynulé dodávky komponentov.

V SOS electronic situáciu sledujeme a oveľa častejšie komunikujeme s našimi partnermi. Problémové komponenty, u ktorých je predpoklad predĺženia termínov alebo samotná alokácia, sa snažíme dopĺňať na sklad vo zvýšených množstvách. Rovnako vás budeme informovať o zistených informáciách pomocou našej webovej stránky alebo prostredníctvom našich kolegov.

Ak by ste mali akékoľvek otázky týkajúce alokácie, svojich objednávok alebo dodacích termínov, prosím informujte sa na predajnom oddelení telefonicky alebo na emailovej adrese: info@soselectronic.com.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.