TOP 9 technológií pre bezdrôtovú komunikáciu

Praktický prehľad v súčasnosti najpoužívanejších technológií určených k bezdrôtovému prenosu dát s porovnaním hlavných funkcií a technických požiadaviek. Spolu s príkladmi konkrétnych možností ich využitia v praxi vám pomôžeme lepšie sa zorientovať vo svete IoT.

Bezdrôtové pripojenie elektronických zariadení a internet vecí (IoT) je obrovským trhom s výrazným rastovým potenciálom. Dnes je k dispozícii veľa rôznych technológií od viacerých výrobcov, ktoré sa vzájomne odlišujú.

Ak váhate, ktoré z riešení je vhodné práve pre tú vašu aplikáciu, pozrite si priložený štruktúrovaný prehľad.

Pomôže vám zvoliť si správny spôsob pripojenia pre dosiahnutie čo najlepších parametrov a úžitkových vlastnostní vášho zariadenia. Podrobnejšie sú v ňom uvedené informácie k technológii Bluetooth, WiFi, GSM/GPRS, LoRa, Sigfox, NB-IoT, LTE, LTE-M a 5-G.

V prehľade nájdete aj porovnanie ich najdôležitejších parametrov ako rýchlosti prenosu údajov, dosahu signálu, spotreby, bezpečnosti či potrebu nákupu licencie. Spomenuté sú aj výhody a limity jednotlivých riešení, rovnako aj ďalšie požiadavky, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

K jednotlivým technológiám sme pridali aj zoznam značiek (výrobcov), ktorí riešenia pre spoľahlivé pripojenie ponúkajú. Navyše, interaktívny obrázok jednotlivých technológií vás navedie na zodpovedajúcu skupinu produktov priamo v našom sortimente.


Prehľad TOP 9 technológií pre bezdrôtovú komunikáciu

Prehľad pre bezdrôtovú komunikáciu si môžete detailne pozrieť, stačí ak nám predtým vyplníte niekoľko osobných údajov. Vopred ďakujeme.


Ak potrebujete ďalšie informácie týkajúce sa technológií pre IoT, radi vám poradíme na adrese info@soselectronic.sk

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info