29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu
SOS electronic

Norma pre výrobok pripraví rýchlu cestu na trhy

Premýšľali ste niekedy o tom, odkiaľ sa vzala norma, podľa ktorej sa má používať elektrické zariadenie? Kto to písal? Kto to skúšal, testoval, rozhodoval o detailoch, aby to bolo bezpečné?

Toto je archívny článok z 12.06.2018. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.

Odpoveďou je Medzinárodná elektrotechnická komisia. Je svetovou neziskovou organizáciou na prípravu a publikovanie medzinárodných noriem pre všetky elektrické, elektronické a s nimi súvisiace technológie.
IEC tvorí miesto a priestor na diskusiu pre spoločnosti, priemyselné odvetvia a vlády jednotlivých krajín. Publikácie organizácie slúžia ako základ pre tvorbu noriem v jednotlivých krajinách.

Pracuje tu skoro 200 tisíc odborníkov z rôznych firiem, priemyslu, vlád. Dohadujú sa na pravidlách, ktoré sú potrebné na navrhovanie, výrobu, prevádzku, testovanie a opravu miliónov elektrotechnických zariadení tak, aby tieto fungovali bezpečne a podľa očakávania. Títo experti pracujú na výkonnosti, účinnosti a spoľahlivosti výrobkov, ktoré používajú, vyrábajú elektrickú energiu alebo obsahujú elektroniku.

V komisii spolupracujú tisíce spoločností. Od malých po veľké medzinárodné spoločnosti. Spája ich rovnaký cieľ: predávať na zahraničných trhoch rýchlejšie a s menšími nákladmi. Účasť v komisii im ponúka priestor pre technickú a profesionálnu interakciu s ostatnými spoločnosťami.

1 certifikát je platný na mnohých trhoch
IEC pomáha robiť testovanie transparentné a porovnateľné medzi jednotlivými krajinami, napr. firma získa prístup na mnoho ďalších trhov jednoduchšie, ak vyrobí produkt podľa IEC medzinárodných štandardov a otestuje produkt systémom IEC CA (conformity assessment). Stačí jej to urobiť jedenkrát a na jednom trhu. Správa o posúdení, ktoré vydala skúšobňa v členskej IEC krajine "A", je platná aj vo všetkých ďalších členských krajinách IEC. 

A teraz tá dobrá správa. Aj vy sa môžete podieľať na tvorbe noriem a pomôcť svojej spoločnosti. Pre podrobnosti sa stačí informovať v IEC vo svojej krajine. Na Slovensku IEC National Committee of Slovakia v Bratislave.

  

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info