Ako sme prežili (žijeme) s koronavírusom

Tak, ako väčšina ľudí a firiem, sme koncom februára s obavami sledovali dianie okolo a čakali, čo sa v našich životoch zmení. V porovnaní s dneškom bola situácia napätejšia, pretože sme netušili, čo nás čaká. Online svet chrlil katastrofické scenáre na počkanie.

Ale odhliadnuc od extrémnych obáv o zdravie, snažili sme sa udržať chod spoločnosti bez zmien a sme spokojní, že sa nám to podarilo.

Ako sme prežili (žijeme) s koronavírusomZrkadlom ste nám boli vy, naši zákazníci. V marci 2020 sme zo dňa na deň zatvorili kancelárie a nechali väčšinu svojich kolegov doma. Prepojili sme telefóny, požičali si z firmy väčšie monitory a fungovali „z obývačiek“. Po pár týždňoch sme pravidelne na vašu otázku: „Kedy pôjdete na homeoffice?“ odpovedali: „Už pracujeme z domu!“ To nás ubezpečilo v tom, že to asi zvládame dobre.


SOS electronic prešla digitalizáciou svojich činností už v minulom roku. Jarná nečakaná situácia otestovala našu rýchlu reakciu a flexibilitu. Aj preto sa nám v priebehu 1 dňa podarilo 80% našich kolegov a ich pracovných úkonov plynulo presunúť na prácu z domu. S digitalizáciou firmy sme neprestali ani počas leta, nezastavujeme náš vývoj. Aj v súčasnosti máme rozbehnuté projekty v oblasti digitalizácie a umelej inteligencie.


Samozrejme, sklad sme presťahovať nemohli. Tovar sa pravidelne privážal a odvážal a naši kolegovia ho denne pre vás pripravovali.

Ako sme prežili (žijeme) s koronavírusomPotešila nás úzka spolupráca so špedičnými spoločnosťami. Ich pravidelná a aktuálna komunikácia a ústretovosť sa vyplatili a naše vzťahy sa upevnili ešte viac. Udržali sme si vysokú úroveň kvality našich služieb a vytvorili sme rôzne operatívne opatrenia, s ktorými pokračujeme doteraz.

Úzke kontakty s dodávateľmi sa nám začiatkom jari ešte viac prehĺbili vďaka pravidelným zdieľaným informáciám ohľadne dodávok a skladových zásob. Denne sme monitorovali situáciu s výrobcami, aby sme vás v prípade výpadkov informovali.

Rúška, rukavice, ozónový generátor, pravidelná dezinfekcia a vyššia hygiena je dodnes naším každodenným štandardom.

Bohužiaľ, obchodných stretnutí sme sa museli zrieknuť. Toto bola asi najbolestivejšia časť celej situácie. Osobné stretnutia sú nenahraditeľné. Avšak objavili sme čaro webinárov, online tréningov a zostali nám aspoň pravidelné telefonáty. 

Ako sme prežili (žijeme) s koronavírusom

O to radostnejšie boli návštevy prvých zákazníkov, i keď v rúškach. Naďalej navštevujeme našich klientov v súlade so všetkými príslušnými hygienickými predpismi.
Na krátky čas sme sa museli vzdať aj rôznych akcií, ktoré sme posledné roky usporadúvali. Workshopy, Road show, výstavy, stretnutia so zákazníkmi pri športe, ale ešte aj naše pravidelné darovanie krvi narazilo na bariéru protivírusových opatrení.

Tentokrát veríme, že ani váš obchod, ani zahraničná logistika a ani priemyselná výroba nebudú pozastavené a všetci úspešne, v zdraví, zvládneme tieto výzvy, ktoré život prinesie.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Všetko o značke

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info