QUECTEL

Horúca informácia: Quectel vstupuje na trh s NarrowBand modulmi pre IoT v malom kabáte

BC95 – ultra malé rozmery, ultra nízka spotreba. Ako autorizovaný distribútor a významný partner spoločnosti Quectel Vám prinášame možnosť pred-objednať si vzorku už teraz!

Výrobca komunikačných modulov Quectel sa osmelil a vrhol sa na vývoj NB-Iot modulov, prvým z rady bude modul BC95 a ako sám názov napovedá, bude mať pár spoločných bodov so svojim starším 2G modulom M95. Už teraz určite vieme, že budú rovnako veľké (23,6mm x 19,9mm x 2,2mm).

Vieme taktiež, že frekvencia, na ktorej bude tento modul pracovať je 900MHz (B8). Pre niekoho to môže byť určité obmedzenie, pretože túto frekvenciu používajú len niektorí európski operátori. V Česku je to Vodafone pri LTE, avšak ten ju má momentálne postavenú na najnovšej technológii zo všetkých troch operátorov a svojím pokrytím je na tom momentálne lepšie ako ďalší dvaja operátori.
Okrem Českej republiky je táto frekvencia aktuálne podporovaná aj v Slovinsku, Holandsku či Švédsku. Ak teda pôsobíte na týchto trhoch, bude pre Vás táto informácia určite zaujímavá.
Výrobca ide s dobou a preto sa vydal cestou NB-IoT modulov, ktoré zákazníkom zaručia tieto výhody:
  • Nízka spotreba
  • Možnosť pripojenia eSIM (M2M SIM alebo taktiež Embedded SIM) - info viď. obrázok v galérii
  • Dlhá životnosť batérie
  • Rozšírené pokrytie siete
  • Kompaktná a kompatibilná veľkosť s predchádzajúcimi verziami
V galérii obrázkov prikladáme aj tabuľku rýchlostí modulov, ktoré sa budú v kategóriách NB-Iot pohybovať (pre modul BC95 sa predbežne uvádza rozmedzie 100b/s – 100kb/s).
Ďalšie informácie môžete získať z preliminary datasheetu, ktorý nájdete aj pri detaile vývojárskej vzorky pri článku.
Pri tomto module žiaľ zatiaľ nepozná cenu ani sám výrobca, takže Vám ju nemôžeme prezradiť ani my :-)
Avšak už teraz Vám ponúkame možnosť pred-objednania vývojárskej vzorky. Buďte medzi prvými, v čase jej dostupnosti Vás budeme kontaktovať.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info