QUECTEL

Miniatúrny GPS modul Quectel L30 Vám dodá dáta okamžite po spustení

GPS modul Quectel L30 využívajúci SIRFstarIVTM chip poskytuje vynikajúcu citlivosť, rýchly čas zachytenia vďaka self-assisted GPS a veľkú odolnosť voči rušiacim signálom. Možete ho použiť aj do miniatúrnych prenosných zariadení vďaka extrémne malým rozmerom a malej spotrebe.

S rozmermi iba 9x9x1,8mm ho možno použiť aj v aplikáciách kde je každý kúsok priestoru vzácny. Disponuje všetkými funkciami, ktoré možno očakávať od moderného GPS modulu: trasovacia citlivosť -160dBm, resp. -163dBm pri použití externého LNA, 48 kanálov, 80dB-Hz potlačenie rušiacich signálov, UART/ SPI/ I2C interface. K rýchlemu nábehu modulu do trasovacieho módu prispieva možnosť „self-assisted“ GPA formou CGEE (Client Generated Extended Ephemeris), ktorý dokáže ukladať do externej EEPROM dáta napomáhajúce rýchlemu štartu – do 10 sec. L30 podporuje túto assisted-GPS funkciu bez potreby sťahovania dát zo servera, keďže získava dáta orbitálnych informácií (efemeríd) zo satelitov lokálne a predikuje ich na 3 dni. Funkcia PTF (Push To Fix) umožňuje takmer okamžitý „horúci štart“ - do 1 sec v aplikáciách kde nie je nutné časté vyčítavanie, ale v prípade požiadavky sú údaje dostupné takmer okamžite, pri priemernej spotrebe len 50-500 uA. V tomto PTF móde sa modul zobudí v preddefinovanom intervale (10-7200sec) aby zaktualizoval polohu a následne prejde do hibernačného módu. Ak sú dobré signálové podmienky je možné využiť ATP mód (Advanced Trickle Power), ktorý výrazne znižuje spotrebu. Pri tomto móde sa cyklicky vypínajú a zapínajú hlavné časti modulu len na nevyhnutnú dobu pre získanie údajov zo satelitov a následné spracovanie a zvyšok doby je modul v hibernačnom móde, pričom tento cyklus je voliteľný v dĺžke 1-10 sec.

Pre uľahčenie a urýchlenie vývoja ponúka Quectel vývojový kit L30EVB s vývojovou doskou, dokumentáciou a softvérom pre podporu vývoja.


V datasheete Quectel L30 nájdete podrobný popis modulu.

V prípade záujmu nás kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.

Výhody / vlastnosti:

  • -160 dBm trasovacia citlivosť, -163dBm s externou LNA, obsahuje SAW filter
  • integrovaný LNA, možnosť priameho pripojenia pasívnej alebo aktívnej antény
  • vysoká odolnosť voči CW rušeniu v pásme - 80dB-Hz
  • horúci štart do 1 sec, pri priemernej spotrebe len 50-500 uA
  • self assisted GPS (CGEE) s predikciou na 3 dni a plnou funkciou do 10 resp. 25 sec
  • studený štart do 35 sec
  • adaptívne zníženie spotreby – 10mW pre 1Hz výstup
  • NMEA 0183 protokol V3.01 a spätná kompatibilita
  • napájanie 1.8V, teplotný rozsah -40 až 85 °C

Doplňujúce produkty
obrázok typ / druh / popis Obj. číslo výrobca na sklade Cena/ks bez DPH
L10EVBKIT QUECTEL L10EVBKIT

EVB KIT for L10 including module

Viac info: L10_EVB_User_Guide_V...

Vývojové kity ku komunikačným modulom

100920
NN

QUECTEL

 Vyžiadať cenu

webdesign © bart.sk

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje