29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu

Slovenský tím Majstrom Európy

Tím košických strojárov sa stal majstrom Európy v robotickom futbale. Sme radi, že sme mohli pomôcť aj my - zabezpečili sme najmä komunikačné moduly AUREL na bezdrôtový prenos medzi robotmi a riadiacim počítačom.

Toto je archívny článok z 14.03.2006. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.

Súťažný tím Katedry výrobnej techniky a robotiky Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach v robotickom futbale TUKE robotics viedol Mikuláš Hajduk. Manažérom tímu bol ďalší akademik - Jozef Svetlík. Stratégiu, programovanie a elektroniku mal na starosti Marek Sukop, za konštrukciu robotov zodpovedal Rudolf Jánoš a tím doplnil technik Ján Semjon. Pätica sa zúčastnila na Majstrovstvách Európy v robotickom futbale, ktoré sa konali 2. až 5. marca vo Viedni.

Slovenský tím zvíťazil v silnej konkurencii súťažných tímov z Rakúska, Slovinska, Českej republiky, Holandska, Nemecka a Juhoslávie. Náročnosť podmienok napokon spôsobila, že majstrovstvá v celom rozsahu absolvovali len tímy Slovenska, Rakúska, Slovinska a Holandska.

Slováci súťažili v kategórii Mirosot, čo je kategória autonómnych robotov, v strednej lige a v triede E - rozšírenej strednej lige. V prvej kategórii zvíťazili nad Rakúskom 3:2 po predĺžení. Rakúšania tak neobhájili svoje prvenstvo z minulého roku. V druhej spomenutej kategórii obsadilo slovenské družstvo druhé miesto. Šampionát organizovala Technická univerzita vo Viedni a medzinárodná asociácia robotického futbalu FIRA.

Košický tím predstavil na majstrovstvách novú - tretiu generáciu robotov. Ide o futbalistov vlastnej konštrukcie. Okrem toho predviedli aj novú stratégiu hry. Účastníci šampionátu si okrem víťazstva priviezli z Viedne aj pozvanie na budúcoročný turnaj, ktorý sa bude konať od 30. júna do 3. júla v nemeckom Dortmunde.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Robosocceri, navštívte stránku www.robosoccer.sk.

Ak sa chcete dozvedieť viac o moduloch AUREL, tu je náš zoznam modulov.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info