29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu

Nebojte sa modifikácií chladičov

Ak vám vyhovuje niektorý z profilov chladičov, ale potrebovali by ste napríklad otvor navyše, dodáme vám ho modifikovaný podľa vašej požiadavky.

Toto je archívny článok z 25.09.2015. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.

Asi každý dobre poznáme vetu v katalógoch rôznych výrobcu v zmysle „na požiadanie vám vieme vyrobiť aj modifikovanú – zákaznícku verziu“. To znie samozrejme dobre, ale niekedy je to spojené s výrazne vyššou výslednou cenou alebo značným minimálnym odberom. Preto aj my nechceme zovšeobecňovať, nakoľko každý výrobca sa správa odlišne, ale chceli by sme uviesť jeden malý konkrétny príklad – na chladiči.

Hliníkové chladiče isto patria do skupiny súčiastok, kedy je malá mechanická úprava žiadúca – dĺžka, otvory, odfrézované rebrá,... Malá modifikácia, ktorá môže výrazne uľahčiť výrobu koncového zariadenia, je dostupná za prijateľný príplatok. Napríklad, vyvŕtanie dvoch otvorov na mieru + 2x závity M2,5 do niektorého zo štandardných chladičov stojí cca 0,6-1 Eur, už pri odbere 50ks (v závislosti na výrobcovi a type daného chladiča).

V prípade, keď nemáte precízne CNC vybavenie na presnú prácu s kovmi (čo je asi stav u väčšiny malých a stredných firiem), je pravdepodobne možnosť takéhoto chladiča na mieru viac než vítaná. Možno je dobré spomenúť, že sa nejedná o vyvŕtanie otvorov "niekde" na chladiči s otáznou polohou a presnosťou, ale o pomerne veľmi presnú CNC operáciu.
Malý cenový rozdiel je väčšinou prijateľný pre každý výrobok a vás ako výrobcu zbavuje ďalších komplikácií s mechanickou úpravou u vás alebo blízkych lokálnych firiem.

Preto, ak budete najbližšie čeliť otázke ako upraviť daný chladič, dajte nám vedieť, možno budete príjemne prekvapení.

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info