Modul Ag5200 poskytne energiu vašim zariadeniam z Ethernet káblu

PoE - Power over Ethernet je už bežnou záležitosťou. S modulom Ag5200 môžete aj Vy využívať túto funkciu a tým vynechať sieťový adaptér.

Toto je archívny článok z 17.07.2013. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.
Myšlienka využiť Ethernet kábel aj na napájanie je už známa mnoho rokov. Využiť jestvujúce dátové pripojenie aj na prenos energie na napájanie samotného zariadenia je lákavá možnosť ako eliminovať množstvo sieťových adaptérov, získať možnosť riadenia spotreby, a mnoho iných výhod ....
Po prvých pokusoch niektorých firiem bol prijatý medzinárodný štandard pod názvom IEEE 802.3af (12,95W) a neskôr aj 802.3at (25,5W). Napriek tomu, že tento systém prenosu energie cez Ethernet káble má niektoré nevýhody ako napr. straty v pomerne tenkých drôtoch, výhody v podobe takpovediac všade dostupného napájania a eliminovanie množstva zásuviek a adaptérov výrazne prevažujú. Preto sa systém PoE sa stáva medzinárodným štandardom pre napájanie zariadení pripojených na Ethernet. Typickými príkladmi použitia PoE sú VoIP telefóny, Ethernet kamery, senzory, zabezpečovacie zariadenia, routre, ...
Preto pridávame do štandardnej skladovej ponuky modul Ag5200 s max. výkonom až 30W, umožňujúci veľmi jednoduchú implementáciu PoE do cieľového zariadenia. Ag5200 je kompletný modul s izolačným DC/DC meničom a časťou pre komunikáciu so zariadením dodávajúcim energiu. Čiastočne nastaviteľné výstupné napätie (štandard 12V), 1500V galvanické oddelenie a minimum potrebných externých súčiastok zaručujú veľmi jednoduchú implementáciu do cieľového zariadenia. Ochrana pred preťažením a skratom a tepelná ochrana zabezpečujú bezpečnú prevádzku. Výhodou je, že DC/DC menič s vysokou účinnosťou pracuje v širokom rozmedzí vstupných napätí 37 až 57V.
Detailné informácie vám poskytne leták Ag5200, katalógový list Ag5200 ako aj základný popis IEEE 802.3at.

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.
Výhody / vlastnosti:

 • kompletný modul pre napájanie zariadení cez Ethernet (PoE)
 • výstupný výkon až 30W
 • kompatibilný s IEEE 802.3 af & at
 • vysoko účinný izolačný DC/DC menič
 • izolácia 1500V
 • výstupné napätie 12V (čiastočne nastaviteľné)
 • vstupné napätie 37-57V
 • minimum externých súčiastok
 • ochrana proti preťaženiu, skratu a prehriatiu
 • jednoduchá integrácia do cieľového zariadenia
 • malé rozmery (51 x 30 x 16mm)

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info