Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. OK Viac info

Merajte aj jednosmerný prúd s kliešťovým multimetrom MS2102

S kliešťovým multimetrom MS2102 môžete pohodlne merať nielen striedavý, ale aj jednosmerný prúd a napätie a to všetko za výbornú cenu.

Ak zvažujete nákup kliešťového multimetra alebo už máte bežný multimeter a chcete kliešťovú verziu, potom máme pre vás prístroj s výborným pomerom cena / úžitkové vlastnosti.

Niekedy nie je problém rozpojiť meraný obvod a zmerať prúd bežným multimetrom zapojeným v sérii. Avšak asi ste sa už ocitli v situácii, kedy bolo ťažké alebo nemožné rozpojiť meraný obvod z mechanických alebo elektrických dôvodov. Pre tieto prípady je ideálnou voľbou kliešťový multimeter. Ako je dobre známe, najväčšou výhodou kliešťových multimetrov je, že dokážu merať prúd tečúci vodičom na základe indukovaného magnetického poľa – bez priameho pripojenia k meranému obvodu. Vďaka tomu, že sa prúd meria nepriamo, je multimeter pri meraní galvanicky oddelený od meraného obvodu, čo poskytuje podstatne vyššiu bezpečnosť užívateľovi. Z princípu konštrukcie je univerzálny kliešťový multimeter vhodný pre meranie stredných a vyšších prúdov (nad cca 10 mA).

Veľkou výhodou typu MS2102 je, že umožňuje merať aj jednosmerný prúd. Takže napr. odmerať prúd tečúci do autobatérie je s týmto prístrojom hračka. Popri meraní AC a DC prúdu ponúka MS2102 možnosť merať aj AC a DC napätie, odpor do 400 Ohm a test kontinuity. Obsahuje analógový bargraf a maximálny údaj na displeji je 3999.Výhody / vlastnosti:

  • univerzálny kliešťový multimeter
  • meria aj jednosmerný prúd
  • max. údaj až 3999
  • analógový bargraf
  • kvalitné meracie šnúry a taška v príslušenstve
  • automatická a ručná voľba rozsahov
  • funkcia data hold
  • výborný pomer cena/ úžitkové vlastnosti

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich! Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.


Doplňujúce produkty
obrázok typ / druh / popis Obj. číslo výrobca na sklade Dodávateľský sklad Cena/ks bez DPH
MS 2102 MASTECH MS 2102

Kliešťový multimeter ACA,DCA,U,R

Multimetre kliešťové

47507
N

MASTECH

Tovar vyradený zo skladovej ponuky

 
MS 2102

Kliešťový multimeter ACA,DCA,U,R

Multimetre kliešťové

Obj. číslo: 47507
Výrobca: MASTECH
Tovar vyradený zo skladovej ponuky

webdesign © bart.sk

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje