29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu

Enkódery ALPS série STEC11 a STEC12

Častejšie použitie enkóderov v digitálnej, audio/video a meracej technike je dôvodom rozšírenia týchto komponentov aj v ponuke SOS electronic.

Toto je archívny článok z 29.01.2009. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.
Čo to vlastne enkóder je a načo slúži?
Enkóder je elektromechanická súčiastka, ktorá konvertuje uhlovú pozíciu hriadeľa na analógový alebo digitálny signál/kód.
Najčastejšie použitie enkóderov je v aplikáciách pre rôzne druhy ovládania ako napr. v DVD/CD prehrávačoch, prenosných audio zariadeniach, monitoroch a elektronických hudobných nástrojoch.
Verzia enkódera s tlačidlovým spínačom má použitie v autorádiách a navigačných systémoch na ovládanie hlasitosti alebo aj na ovládanie funkcií mikrovlnnej rúry.
Enkódery ALPS série STEC11 a STEC12 Séria enkóderov STEC11 má kovový 6mm hriadeľ s rozmermi telesa 11x11mm. Maximálne elektrické zaťaženie je 5Vdc/10mA. K dispozícii je v prevedení horizontál alebo vertikál s 30-timi pozíciami/15 impulzov alebo 20-timi pozíciami/20 impulzov. Všetky enkódery sú aj vo verzii s tlačidlovým spínačom so zaťažením spínača až do 16Vdc/3A.


Enkódery ALPS série STEC11 a STEC12 Séria enkóderov STEC12 má plastový izolovaný 6mm hriadeľ s rozmermi telesa 12x12mm. Maximálne elektrické zaťaženie je 5Vdc/0,5mA. K dispozícii je v prevedení horizontál alebo vertikál s 24-mi pozíciami/24 impulzov. Všetky enkódery sú aj vo verzii s tlačidlovým spínačom so zaťažením spínača do 5Vdc/1mA.
Enkódery ALPS série STEC11 a STEC12Ako príslušenstvo k enkóderom ponúkame gombík ALPS DK-114 A6 Tento nasúvací plastový ABS gombík čiernej farby sedí na všetky typy ponúkaných enkóderov s priemerom osky 6mm. Vonkajší priemer 45mm a výška gombíka iba 11,5mm dodáva gombíku rešpekt a pekný vzhľad.

Prehľad enkóderov značky ALPS nájdete v tomto zozname

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info