Chyťte vietor do siete (alebo do batérie)

S novou veternou elektrárňou AIR 40 je možné získať priemerne až 40 kWh mesačne - ľahko a bezpečne.

Toto je archívny článok z 03.01.2013. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.
Malé veterné elektrárne sú výborným zdrojom energie pre všetky „off-grid“ aplikácie s nízkym a stredným odberom ako napr. telekomunikácie, osvetlenie, SCADA (telemetria) a iné. V porovnaní s fotovoltaickými panelmi, vyžadujú len pomerne veľmi jednoduchú inštaláciu - pripevniť na stožiar.
AIR 40 sú špičkové mikroprocesorom riadené veterné elektrárne s precíznou mechanickou konštrukciou. Vďaka nízkej hmotnosti a integrovanému kontroléru sú ľahko inštalovateľné a poskytujú energiu prakticky okamžite po inštalácii. Kompozitné listy turbíny sú optimalizované pre tichú prevádzku, trvanlivosť a maximálny výkon v širokom rozsahu rýchlostí. Veľkou výhodou AIR 40 je pomerne nízka štartovacia rýchlosť vetra - už od 3,1 m/s. „Srdcom“ AIR 40 je bezuhlíkové (brushless) dynamo s permanentnými magnetmi a s dlhou životnosťou.
Výstupný výkon AIR 40 závisí od reálnych podmienok na stanovišti, priemerne však dokáže poskytnúť 40 kWh / mesiac pri priemernej rýchlosti vetra 5,8 m/s (21km/hod). Pri väčších rýchlostiach vetra to vie byť aj podstatne viac. Veterné elektrárne sú schopné samostatnej prevádzky a sú tiež osvedčeným doplnkom fotovoltaických panelov, kde vhodne dopĺňajú znížený výkon PV panelov, najmä v zimnom období.

Bližšie informácie vám poskytne datasheet AIR 40. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.

Výhody / vlastnosti:

  • kvalitná malá veterná elektráreň s výstupným napätím 12, 24 alebo 48V
  • 40 kWh mesačne pri priemernej rýchlosti vetra 5,8 m/sec
  • pracuje pri rýchlosti vetra 3,1-22 m/s
  • mikroprocesorom riadený kontrolér
  • hliníkové telo
  • kompozitné lopatky optimalizované pre tichú prevádzku
  • rotor priemeru 1,17m
  • elektronická ochrana proti nadmernej rýchlosti vetra
  • bezuhlíkový alternátor (dynamo) s veľkou životnosťou

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info