Nabite ich výhodne!

Dnes už vari nikto nepochybuje o výhodnosti a ekologickom prínose NiMH akumulátorov. S nabíjačkami z našej ponuky ich dokážete udržať dlho fit a v dobrej kondícii, teraz navyše za zvýhodnenú cenu.

MP3 prehrávače, prenosné prístroje, lampy, LED-čelovky, záložné napájanie rôznych priemyselných zariadení, zabezpečovacie systémy, ručné náradie, fotoaparáty, kamery – to je len malý výber zariadení, v ktorých sa väčšinou oplatí používať nabíjacie NiMH akumulátory namiesto jednorazových batérií v bežných veľkostiach AA alebo AAA. Dostupné sú aj vo verzii s vývodmi, ktoré sú obyčajne vhodnejšie pre priemyselné použitie. S objavením sa technológie pre podstatné zníženie samovybíjania NiMH akumulátorov, ktorú výrobcovia označujú ako RTU, AR, Eneloop, ReCyKo atď., sa vlastnosti NiMH článkov ďalej výrazne vylepšili. Vďaka tomu si uchovajú až 80% energie po roku skladovania.

Aby ste plne využili ich dobré vlastnosti, potrebujete už len dobrú nabíjačku. Pre uchovanie dlhej životnosti NiMH článkov sa odporúča nabíjať ich skôr než sú úplne vybité. V takom prípade je možné dosiahnuť vyšší počet nabíjacích cyklov a udržanie vysokej kapacity dlhý čas. V každom prípade by ste sa mali vyhnúť hlbokému vybitiu pri sérii viacerých článkov, kedy sa článok s najmenšou kapacitou môže prepólovať. Táto situácia môže ľahko nastať pri hlbokom vybití napr. 12V batérie vytvorenej z 10 článkov NiMH. Články totiž nikdy nemajú úplne rovnakú kapacitu a rovnaké samovybíjanie. Pripomíname, že moderné NiMH články netrpia tzv. pamäťovým efektom ako niektoré NiCd typy, preto je zbytočné ich pred nabíjaním vybíjať.

V akcii vám ponúkame 3 nabíjačky pre AA a AAA batérie ako aj 1 typ pre 9V batérieMW 6288GS. Nabíjačky riadia ukončenie nabíjania metódou „delta V - ΔV“, t.j. v okamihu detekcie mierneho poklesu napätia na článku sa ukončí nabíjanie a nabíjačka sa prepne do udržiavacieho režimu. Ponuku dopĺňa tester batérií, s ktorým si viete pohodlne otestovať stav batérií MW 333 – na LCD sa zobrazí stĺpcový graf (bargraf) a podľa jeho dĺžky ľahko posúdite stav batérie/akumulátora. Ak máte zariadenia, ktoré využívajú párny počet batérií, postačuje vám nabíjačka, ktorá vie nabíjať 2/4 články – MW 1268(A)UGS. Ak máte aj zariadenia, ktoré využívajú len 1 alebo nepárny počet článkov, potom je pre vás vhodnejšia nabíjačka, ktorá vie nabíjať 1-4 batérie – MW 3279 alebo MW L2111(1).

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.

webdesign © bart.sk

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje