29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu
KINGBRIGHT

Aj vy používate indikačné LED? Poraďte sa s nami

Všetko potrebné obyčajne nájdeme v katalógových listoch. Ak však vyberáte LED do väčšieho projektu, je častokrát lepšie preveriť si to dvakrát ...

Toto je archívny článok z 19.07.2016. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.

Ako príklad uvedieme známu sériu SMD LED Kingbright KP-2012 („0805“). Nájdeme v nej skutočne veľké množstvo univerzálnych farebných LED s rôznymi parametrami. V každej farbe (alebo povedzme farebnom pásme) nájdeme obyčajne niekoľko vhodných modelov s blízkou alebo rovnakou dominantnou vlnovou dĺžkou ale rôznou svietivosťou a niekedy aj mierne odlišným napätím v priepustnom smere (VF ).

Dnešné SMD LED tejto kategórie sú pomerne veľmi lacné (aj keď sa jedná o LED renomovaného výrobcu a nie „no-name“ komponenty) a tak sa môže zdať, že všetko, čo treba urobiť je prejsť si technické listy vybraných modelov a vybrať si ten, ktorý sa nám bude najviac „pozdávať“. V mnohých prípadoch takýto postup stačí, zvlášť keď nepotrebujete mnoho tisíc kusov. Za takýto postup hovorí aj fakt, že aj v prípade, že by výroba daného typu skončila, celkom určite ho nahradí iný vhodný typ s rovnakou vlnovou dĺžkou, ktorý bez problémov nahradí doterajší.

Kam teda týmto všetkým smerujeme? K aspektu ceny a dostupnosti pri veľkých predpokladaných výrobných objemoch.

Ide o to, že v mnohých prípadoch vám vieme preveriť, či daný typ je tá najekonomickejšia alternatíva, t.j. či neexistuje iný vhodnejší typ, ktorý napríklad ešte ani nemusí byť dostupný na našich web-stránkach alebo ani na webe výrobcu. Podobne je dostupných aj mnoho starších modelov, ktoré už na webe výrobcu nenájdete, ale napriek tomu sa stále vyrábajú a podľa všetkého budú vyrábať a je možné, že vám budú vyhovovať viac, než tie, ktoré ste si našli sami.

Preto ak dizajnujete LEDky do vašich zariadení a chcete mať istotu optimálnej voľby, neváhajte sa nás opýtať.
Radi vám poradíme na adrese kingbright@soselectronic.com.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info