HAMMOND

Špičkové audio transformátory Hammond

Spoločnosť Hammond Manufacturing pravdepodobne poznáte v súvislosti s kvalitnými hliníkovými a plastovými krabičkami. Ale Hammond Manufacturing vyrába aj široký sortiment audio transformátorov, tlmiviek a transformátorov pre elektrónky.

Toto je archívny článok z 24.02.2012. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.

Audio transformátory poznajú hlavne tí, ktorí pracujú s profesionálnou ozvučovacou technikou, mikrofónmi a high-end elektrónkovými zosilňovačmi. Hlavnou úlohou transformátorov v audio zariadeniach je predovšetkým impedančné prispôsobenie. Rôzne zdroje zvukového signálu, ako napr. mikrofóny, majú impedanciu odlišnú od impedancie požadovanej pre ďalší prenos signálu. Prirodzene, bez konverzie impedancie by priame pripojenie do prenosového reťazca spôsobilo značnú zmenu úrovne signálu, navyše frekvenčne závislú ako aj ďalšie možné nežiaduce javy, ako napr. skreslenie, menšiu odolnosť voči rušeniu pri dlhom kábli, alebo preťaženie koncového stupňa (u elektrónkového zosilňovača). Transformátory zároveň poskytujú galvanické oddelenie, takže ich použitie je často výhodné aj z bezpečnostných dôvodov.

Hammond Manufacturing má dlhodobé skúsenosti s vývojom a výrobou audio transformátorov. Vo výrobnom programe nájdeme rôzne série, od jednoduchších až po špičkové širokopásmové, ako napr. séria 850A s prenosovou charakteristikou +/- 0.5 dB v pásme 20 Hz až 20 KHz. Druhá skupina produktov pozostáva z transformátorov pre elektrónkové zosilňovače. Tu nájdeme výstupné transformátory, napájacie transformátory, tlmivky, ale aj transformátory pre budenie (drivers) a tiež mnoho konštrukčných prvkov.


Pre bližšie informácie o cenách a dodacích termínoch nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.

Výhody / vlastnosti:

  • špičková kvalita
  • vyrovnaná frekvenčná charakteristika
  • nízky vložný útlm

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info