29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu
FUJITSU

História firmy Fujitsu

História jedného z najvýznamnejších výrobcov relé na svete firmy FUJITSU Components je históriou dvoch firiem. Samotnej firmy Fujitsu a dnes už neexistujúcej firmy Takamisawa.

Toto je archívny článok z 15.10.2004. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.

Fujitsu bola založená v roku 1935 a zaoberala sa výrobou telefónnych prístrojov. V priebehu nasledujúcich rokov rozšírila sortiment na rôzne elektrotechnické (elektronické) zariadenia napr. počítače vyrábajú už od roku 1951. V ponuke mali samozrejme aj relé. Firma TAKAMISAWA vznikla v roku 1917 v Tokyu . Od roku 1975 zamerala veľkú časť svojej produkcie práve na relé. Tie sú známe najmä svojou kvalitou ( spĺňajú celosvetové štandardy kvality), originálnym designom a priaznivou cenou.

V roku 1995 založili Fujitsu a Takamisawa spoločnú firmu s rovnakým podielom FUJITSU-TAKAMISAWA Component - vyrábajúcu relé, termotlačiarne, konektory, klávesnice a iné. V roku 2001 Fujitsu odkúpila celý podiel Takamisawy v spoločnej firme a dnes vystupujú pod názvom FUJITSU COMPONENTS.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info