Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. OK Viac info
FTDI

USB obvody FTDI si rozumejú aj s Raspberry Pi

Spoločnosť FTDI uviedla ovládače pre procesory ARM skompilované pre OS Linux, umožňujúce pristupovať k USB obvodom FTDI a tak rozšíriť I/O porty v rôznych aplikáciách s procesormi ARM.

Existujúce ovládače pre rôzne architektúry procesorov a rôzne operačné systémy sa tak rozrástli o nový klon a ďalej rozšírili možnosti ľahkej implementácie USB rozhrania s obvodmi FTDI do najrôznejších zariadení, vrátane populárneho Raspberry Pi. Nové ovládače pre Linux sú kompatibilné so všetkými ARM procesormi podporujúcimi inštrukčnú sadu V5.
Môžete si ich stiahnuť na adrese: http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm.

Procesory ARM poskytujúce veľký výpočtový výkon pri malej spotrebe sú dnes vari najčastejšou voľbou pre výkonné dátové a multimediálne aplikácie. Preto ak máte aplikáciu s procesormi ARM alebo ju práve vyvíjate, možno oceníte aj túto možnosť jednoducho pridať USB rozhranie do cieľového zariadenia.

V prípade záujmu o akýkoľvek produkt FTDI nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.

webdesign © bart.sk

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje