Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. OK Viac info
ELECTRONIC ASSEMBLY

Displej zobrazujúci bez napájania je dostupný aj pre Vás

Displeje zvané „Electronic ink“ alebo „ePaper“ sú skutočnou elektronickou formou papiera.

Pre tých z Vás, ktorý tento typ displejov ešte nepoznáte pripomenieme, že je to tzv. elektroforetický displej, t.j. displej obsahujúci biele častice v mikrokapsuliach rozptýlených v tenkej vrstve tmavého viskózneho roztoku. Privedením krátkeho impulzu sa tieto biele častice pohnú, prípadne natočia smerom k prednej strane displeja, čo spôsobí, že sa daný pixel javí ako biely. Privedením impulzu opačnej polarity sa daný pixel javí ako čierny, resp. vie byť aj sivý (obyčajne 4 stupne). Vysoká viskozita roztoku spôsobuje, že mikro častice ostávajú vo svojej polohe bez zmeny prakticky natrvalo (roky). To znamená, že takýto typ displejov potrebuje elektrickú energiu len na zmenu zobrazovaného obsahu (!). Inými slovami je to ideálny displej pre batériou napájané zariadenia. Z určitého pohľadu je správanie ePaper displeja podobné bistabilným relé (čo do odberu energie). Displej je reflexný, t.j. nepotrebuje podsvietenie ale pre dobrú čitateľnosť je potrebné aspoň minimálne okolité osvetlenie. Výhodou je, že je bez problémov čitateľný aj pri priamom slnečnom svetle. Kúzlo ePaper displeja spočíva aj v tom, že zobrazný obsah sa skutočne podobá tomu akoby bol nakreslený/ napísaný na papieri.

Prvým zástupcom ePaper displejov našej ponuke je 2“ (172*72 px) displej od spoločnosti Electronic Assembly EAEPA20-A. Modul je tenký len 1,18mm a na svoju prevádzku porebuje len niekoľko prídavných súčiastok. Napájanie je jednoduché - 3,3V (žiadne iné napätia nie sú potrebné) a displej obsahuje štandardný kontrolér SSD1606 so 4 vodičovým SPI rozhraním.

Detailné informácie vám poskytne katalógový list EA_ePaper. Na požiadanie, dokáže spoločnosť Electronic Assembly vyrobiť prakticky ľubovoľný ePaper displej s rozmermi až 300x300 mm (min. odber 1000 ks).

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.

Výhody / vlastnosti:

  • e-paper displej s vysokým kontrastom
  • obsah je zobrazený aj bez napájania
  • napájanie je potrebné len pre zmenu obsahu
  • 2“, 172*72 px,
  • vysoký kontrast, široký pozorovací uhol
  • štyri stupne sivej (čierna, tmavo sivá, svetlo sivá, biela)
  • hrúbka len 1,18mm
  • rozsah pracovných teplôt 0...+50´C
  • spotreba 0,657mW počas zmeny obsahu

Doplňujúce produkty
E-PAPER Display 2.0" 172X72 52,2x29,2mm
Obj. číslo: 137716
Skladový typ

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 ks a viac 29,5000 €

ZIFF connector, RM=0,5, 24p
Obj. číslo: 137719
Na objednávku

ELECTRONIC ASSEMBLY

USB-Testboard for EA DOG and ePaper series display
Obj. číslo: 162530
Skladový typ

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 ks a viac 35,4278 €

Embedded 2.0" e-Paper 172X72
Obj. číslo: 161355
Skladový typ

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 ks a viac 88,5000 € 3 ks a viac 83,8000 €

webdesign © bart.sk

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje