29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu
ATMEL

Sweet memories

DataFlash® je najpredávanejšou svetovou značkou v oblasti sériových FLASH pamätí. Rodina obvodov AT45DBxxxxx od firmy Atmel obsahuje pokročilé funkcie, má nízky počet vývodov, sériový prístup k dátam je ideálnym riešením pre uloženie kódu programu, dát alebo ako náhrada za sériové EEPROM.

Toto je archívny článok z 23.01.2004. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.
Jednoduchý SPI interface, robustná architektúra
DataFlash používa odskúšanú technológiu NOR (100% platné bity) a robustnú architektúru s použitím SRAM bufferov, malé stránky a flexibilné op kódy. Vďaka malým stránkam je možné jednoduchšie meniť obsah čipu s nižšími nárokmi na spotrebu a eliminovať veľké externé RAM buffre, potrebné pri FLASH pamätiach s hrubým stránkovaním. Jednoduchý SPI interface významne redukuje počet pinov, spotrebu a potláča šum pri prepínaní. Návrh výsledného systému sa značne zjednoduší použitím DataFlash pretože všetky pamäte s kapacitou od 1Mbit až do 128Mbit potrebujú len 4 vývody pre komunikáciu s procesorom alebo DSP. To tiež umožňuje jednoduchú migráciu pri použití pamäte s väčšou kapacitou, keďže nie sú potrebné žiadne zmeny v návrhu DPS. Dataflash sa dodáva v rôznych puzdrách vrátane SOIC/CASON, TSOP a CBGA.
Najrýchlejšia sériová pamäť na svete
Pre frekvencie prevyšujúce 33MHz vyvinuli v Atmeli špeciálny RapidS™ sériový interfejs, ktorý je vlastne prirodzeným rozšírením SPI a umožňuje zvýšiť frekvenciu zbernice do 40MHz a vyššie. Pre aplikácie vyžadujúce ešte vyššiu priepustnosť dát Atmel uviedol Rapid8™ - 8-bitový sekvenčný prístup do veľkokapacitných DataFlash pamätí. Tieto dva produkty dokážu pracovať v režime RapidS/SPI, Rapid8 alebo v oboch.
Priemyselný štandard
Systémoví inžinieri prijali DatFlash produkty ako štandard pre energeticky nezávislé ukladanie programového kódu, užívateľských údajov a ID, kalibračných údajov alebo parametrických dát. DataFlash významne redukuje cenu zariadenia, veľkosť, rušenie, zložitosť výroby a zvyšuje spoľahlivosť systému.
Cena a dostupnosť
V našom sortimente sa nachádzajú DataFlash pamäte s kapacitou 1, 2, 4, 8, 32 a 64Mbit. Ceny týchto obvodov sa pohybujú v rozmedzí cca 140 Sk bez DPH (VK4) za ATDB011B-SI (1Mbit) až po cca 1130 Sk bez DPH (VK4) za AT45DB642-TI (64Mbit). Dodacia lehota cca 2 týždne.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info