29 rokov na trhu
Zastúpenie v 6 krajinách
Zákazníci z vyše 100 krajín
Podpora od vývoja až po výrobu
ATMEL

AT 89C 55WD ponúka viac za rovnakú cenu

Obľúbený mikroprocesor firmy Atmel AT89C55 teraz ponúkame vo vylepšenej verzii AT89C55WD. Pinová kompatibilita je samozrejmosťou, nezmenené sú aj základné parametre: 20KBytov pamäte Flash, 256x8 pamäte RAM a 32 programovateľných vstupno-výstupných liniek.

Toto je archívny článok z 15.06.2001. Niektoré informácie v ňom už nemusia byť aktuálne a v zhode so súčasným stavom. V prípade pochybností Vám radi poskytneme aktuálne informácie.

Nová verzia ale pracuje už od 4V (stará od 4,5V). A má niekoľko zaujímavých funkcií. Má napríklad dva registre DATA POINTER pre pohodlný prístup do internej aj externej pamäte programu. Má príznak POWER-OFF (pri nábehu napájania sa nastaví do stavu 1). Konštruktér má možnosť voliť medzi štandardným módom a “ redukovaným” módom pre pin ALE. Obmedzenie množstva zmien na tomto pine vedie k zníženiu emisie rušivých signálov z procesora.

Ďalšou funkciou je hardvérový WATCHDOG. Táto črta je zakomponavaná aj do typového označenia novej verzie - 89C55WD. Watchdog pozostáva zo 14-bitového čítača a špeciálneho registra. Funkciu WDT (watchdog timer) musí uvolniť užívateľ zápisom do registra a po 16383 strojových cyklov musí tento register znovu ošetriť, lebo pretečenie registra generuje výstupný impulz RESET na pine RST.

Nezmeškajte takéto články!

Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.
OK Viac info