Nabite si ekologické RAM batérie

S novými nabíjačkami Accucell Alpha 100 a Alpha 200 to zvládnete hravo a navyše sa nemusíte starať aký typ batérií do nich vložíte.

RAM akumulátory (rechargeable alkaline manganese) si získali už veľa priaznivcov, keďže sú ekologicky priaznivé, majú ideálne napätie cca 1,5V a vyznačujú sa veľmi nízkym samovybíjaním. Sú vhodné hlavne pre zariadenia s nízkym a stredným odberom. Pre dlhodobé zachovanie ich dobrých vlastností je potrebné len vyhnúť sa hlbokému vybitiu pod 0,9V, veľmi vysokým vybíjacím a nabíjacím prúdom a hlavne dodržať nabíjaciu charakteristiku s obmedzením prúdu a max. napätím 1,65V/ článok.

Nové mikroprocesorom riadené nabíjačky Accucell Alpha 100 a Alpha 200 ovládajú každý kanál samostatne, preto v nich môžete nabíjať ľubovoľný počet batérií od 1 do 4 ks. Sú navrhnuté pre zachovanie optimálneho priebehu nabíjania potrebného pre RAM akumulátory. Tomu odpovedá aj nabíjací prúd 155-195mA x4 (AA), resp. 70-100mA x4 (AAA). Nabíjanie bežných RAM článkov trvá približne 2-12 hodín, v závislosti na ich kapacite a úrovni vybitia.

Nové nabíjačky poskytujú ešte jeden bonus navyše - dokážu nabíjať aj NiMH a NiCd články, keďže rozpoznajú typ vloženého akumulátora (podľa priebehu napätia pri nabíjaní) a podľa toho prispôsobia nabíjaciu charakteristiku.

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.sk.

Výhody / vlastnosti:

  • nabíjačky pre RAM aj NiMH/ NiCd akumulátory
  • samostatné ovládanie pre každý kanál
  • možnosť nabíjať 1-4 akumulátory AA/AAA
  • nabíjací prúd 155-195mA (AA)/ 70-100mA (AAA)
  • nabíjacia doba cca 2-12 hodín
  • ochrana voči prebitiu a prepólovaniu
  • detekcia chybných batérií

webdesign © bart.sk

Nahlásiť chybu

Niečo by ste zmenili? Natrafili ste na chybu? Alebo máte zaujímavú pripomienku? Podeľte sa s nami, hodnotné pripomienky určite odmeníme. Stačí ak vlastnými slovami popíšete chybu, či pripomienku a uvediete kontakt na seba. Ďakujeme.

Kontaktné údaje